Видавничі проекти
Університетська автономія (під науковою редакцією Т. Фінікова)
У книзі розглядаються важливіші тенденції розвитку сучасної вищої освіти, її місце і роль у суспільно-політичному житті , проблеми взаємовпливу вищої освіти і економіки, причини і шляхи подолання кризи систем вищої освіти. Автор досліджує також питання формування освітньої політики, її реалізації в українському контексті. Призначена для працівників органів управління вищої школи, керівників, викладачів та науковців, студентів та аспірантів закладів освіти та всіх, хто зацікавлений проблемами трансформації національної системи вищої освіти.
Зміст видання
Вступне слово Івана Вакарчука - міністра освіти і науки України.
Ян Кєнєвіч. Друзі чи вороги?
Яцек Голувка. "Про величність університету" Казімєжа Твардовського. Актуальність традиційних ідей.
Єжи Аксер. Незалежність від міста.
Віль Бакіров. Незалежність від держави.
Павел Мільцарек. Університет і церква.
Томаш Шапіро. Автономія університету та його відносини із бізнесом. Зачарований університет.
Войцех Тигєльський. Чи заслуговує сучасний університет на автономію?
Ян Кєнєвіч. Пошук істини і простір діалогу.
Вольдемар Томуск. Болонський процес - для чесних чоловіків і жінок-літераторок.
Януш Янечек. Перспективи творення "першої ліги" університетів у Польщі.
Єжи Вожніцький. Боротьба польських університетів за незалежність - законодавчий і політичний аспекти.
Анджей Тимовський. Автономія університету та вибір мови.
Дональд В.Гарвард. Чому спроби запровадити ліберальну освіту у Ценрально-Східній Європі можуть зацікавити американських освітян?
Дональд В.Гарвард, Елізабет Мінніх, Єжи Аксер, Марек Вонсович. Республіканські чесноти й університет. Круглий стіл.
Цезар Орнатовський. Автономія університету: американська перспектива.
Єжи Аксер. Лекція латини або про свободу.
Післямова Т.Фінікова, О.Мережка
Анонси
14 грудня 2024 року
відбудуться загальні збори ВГО «Інноваційний університет» у змішаному форматі. Очікуються усі члени ВГО ІУ! Місце проведення: Маріупольський державний університет. Реєстрація до 5 грудня
Детальніше »
Випускників проєкту «Інноваційний університет і лідерство» 2014-2024 рр. запрошуємо взяти участь у підсумковій VII фазі проекту “Моделі навчальних закладів і стратегії розвитку” у листопаді 2024 року
Детальніше »
Аналітика
Готується до видання збірник «ІННОВАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ І ЛІДЕРСТВО: проєкт і мікропроєкти – VI» за редакцією Тараса Фінікова та Роберта Сухарського
Презентуємо нову книгу Тараса Фінікова та Віталія Терещука: «Інституційна акредитація: аналітичний огляд та рекомендації»
Електронна версія »
Інститут законодавчих ідей у партнерстві із Аналітичним центром «ОсвітАналітика» Університету Грінченка провели дослідження і підготували звіт за результатами аналізу практики акредитаціх освітніх програм «Ефективна та прозора процедура акредитації освітніх програм правників як необхідна умова якості юридичної освіти». Рецензування провели Олена Овчаренко і Тарас Фініков.
Переглянути полісі-бріф »
Переглянути звіт »
Аналітичний звіт “Розвиток систем внутрішнього забезпечення якості в українських закладах вищої освіти” підготовлений Міжнародним фондом досліджень освітньої політики за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
Звіт сформовано з результатів аналізу стану систем внутрішнього забезпечення якості українських закладів вищої освіти та сформульованих методичних рекомендацій для вдосконалення таких систем. В основу аналізу було покладено результати загальнонаціонального опитування закладів вищої освіти Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти у листопаді 2019 року, а також дослідження «Впровадження локальних систем управління якістю в українських університетах» 2017 року. За підсумками аналізу пропонуються рекомендації, адресовані ЗВО та Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти.
Переглянути звіт »