V ЗИМОВА ШКОЛА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ (Яремче)

8-12 лютого 2025 року за сприяння Міжнародного фонду досліджень освітньої політики ВГО «Інноваційний університет» проведено V Зимову школу підвищення кваліфікації «Університет і його взаємовідносини із зовнішнім середовищем». Спеціальною темою школи обрали «Моделі ЗВО України майбутнього».

Тренери школи охопили різноманітні напрями.

Професор НУ «Львівська політехніка» Юрій Рашкевич виступив з темою: «Інструменти врахування потреб ринку праці в освіті». У доповіді було представлено характеристики розвитку ринку праці, а також тенденції розвитку освіти, європейські ініціативи у розвитку освіти.

Семінар про вплив нового Закону України про авторське право та суміжні права на освітній процес в закладах вищої освіти провела Юлія Єпіфанова, заступниця керівника проєкту Швейцарської фундації технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт».

Про організаційні аспекти та особливості виконання мікропроєктів в рамках Зимової школи розповіла учасникам Теодозія Яцишин, професорка Івано-Франківського університету нафти і газу.

Ірина Дертярьова, PhD, уповноважена Ректора з питань співпраці з українськими університетами SGH Warsaw School of Economics, дослідниця у Фундації польських ректорів, розповіла учасникам про консолідацію у вищій освіті та університетські альянси, акцентуючи увагу на трьох основних формах консолідації, які вже впроваджуються європейськими університетами. Також вона навела приклади подібних об’єднань університетів у Польщі.

Інтерактивний тренінг про те, як університети змінюють громади (досвід Маріупольського університету) провів учасникам Андрій Стойка, доктор наук з державного управління, професор Маріупольського університету. Він зазначив, що прогромадська модель університету передбачає активну взаємодію університету з громадою у формуванні освітніх програм, змісту наукових досліджень тощо.

Григорій Дмитрів, доктор хімічних наук, декан хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та Маріанна Гладиш, доцентка факультету міжнародних відносин, учасниця проєкту Еразмус + UNICOM “Університети- громади: посилення співпраці, розповіли учасникам про побудову і розвиток партнерських відносин Університет-Місто. Зокрема, на прикладі підготовки міжнародної конференції було показано, як місто може активно долучатися до організації подібних заходів, забезпечуючи ефективну взаємодію між місцевою владою, бізнесом, освітніми та культурними установами. Це не лише сприяє підвищенню іміджу міста як центру міжнародних подій, а й створює економічні та соціальні вигоди.

Ірина Вахович, докторка економічних наук, професорка, ректорка Луцького національного технічного університету, поділилася досвідом ЛНТУ як рушійної сили економічного розвитку Волині. Вона детально розглянула фінансові аспекти взаємодії університету з місцевою владою, бізнесом та міжнародними партнерами.

Семінар «Університет і місто: університет для міста чи місто для університету» провів для учасників Ігор Цепенда, доктор політичних наук, в.о. ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаник. Він наголосив, що ефективна співпраця між університетом та містом сприяє соціально-економічному розвитку регіону.

Ігор Чудик, доктор технічних наук, професор, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу, висвітлив роль університетів для бізнесу, громади і держави вмілому. Зокрема, у формуванні кваліфікованих кадрів для промисловості та державного управління.

Про університет як інструмент зростання бізнес-пропозиції розповів учасникам школи Олександр Азюковський, кандидат технічних наук, ректор Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Він акцентував увагу на важливості університетів у створенні інноваційних рішень для бізнесу та представив успішні проєкти наукових розробок та стартапів, які виникли в НТУ «Дніпровська політехніка».

Леонід Клименко, доктор технічних наук, професор, ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили, поділився досвідом відновлення університетських кампусів, пошкоджених унаслідок військових дій. Він розповів про ефективні практики залучення міжнародної допомоги, оптимізацію будівельних процесів та інтеграцію сучасних цифрових технологій у відбудову освітніх закладів.

Григорій Мозолевич, кандидат технічних наук, Генеральний директор Директорату розвитку науки МОН України, розповів про сучасні методики оцінювання наукової діяльності університетів та наукових установ. Він висвітлив основні критерії державної атестації, роль наукометричних показників та значення міжнародного співробітництва у підвищенні рейтингу закладів освіти.

Насичена програма Школи щодня додавала нових цікавих задач, за які охоче бралися учасники, заряджені теплим і неформальним спілкуванням старих друзів та нових членів Інноваційного університету в гостинних мальовничих засніжених Карпатах. продовжать в своїх закладах освіти. Чекаємо на плідні результати й цікаві захисти мікропроєктів!




за матеріалами Facebook Інноваційний університет

Анонси

8-12 лютого, Яремче
ВГО «Інноваційний університет» за сприяння Міжнародного фонду досліджень освітньої політики запрошує до участі у V Зимовій школі підвищення кваліфікації. Тема: «Університет і його взаємовідносини із зовнішнім середовищем. Моделі ЗВО України майбутнього».



14 грудня 2024 року
відбудуться загальні збори ВГО «Інноваційний університет» у змішаному форматі. Очікуються усі члени ВГО ІУ! Місце проведення: Маріупольський державний університет. Реєстрація до 5 грудня

Детальніше »



Випускників проєкту «Інноваційний університет і лідерство» 2014-2024 рр. запрошуємо взяти участь у підсумковій VII фазі проекту «Моделі навчальних закладів і стратегії розвитку» у листопаді 2024 року

Детальніше »




Аналітика

Готується до видання збірник «ІННОВАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ І ЛІДЕРСТВО: проєкт і мікропроєкти – VI» за редакцією Тараса Фінікова та Роберта Сухарського























Презентуємо нову книгу Тараса Фінікова та Віталія Терещука: «Інституційна акредитація: аналітичний огляд та рекомендації»





















Електронна версія »



Інститут законодавчих ідей у партнерстві із Аналітичним центром «ОсвітАналітика» Університету Грінченка провели дослідження і підготували звіт за результатами аналізу практики акредитаціх освітніх програм «Ефективна та прозора процедура акредитації освітніх програм правників як необхідна умова якості юридичної освіти». Рецензування провели Олена Овчаренко і Тарас Фініков.





















Переглянути полісі-бріф »

Переглянути звіт »



Аналітичний звіт “Розвиток систем внутрішнього забезпечення якості в українських закладах вищої освіти” підготовлений Міжнародним фондом досліджень освітньої політики за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.











Звіт сформовано з результатів аналізу стану систем внутрішнього забезпечення якості українських закладів вищої освіти та сформульованих методичних рекомендацій для вдосконалення таких систем. В основу аналізу було покладено результати загальнонаціонального опитування закладів вищої освіти Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти у листопаді 2019 року, а також дослідження «Впровадження локальних систем управління якістю в українських університетах» 2017 року. За підсумками аналізу пропонуються рекомендації, адресовані ЗВО та Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти.

Переглянути звіт »