Публікації у ЗМІ

28 вересня 2015 року
Експертний коментар стосовно нових умов прийому до ВНЗ у 2016 році для аналітичної програми «Свежий взгляд» на радіо ВІСТІ м.Київ (Україна)


09 вересня 2015 року
Експертний коментар стосовно проблем академічної доброчесності для аналітичної програми «Брат за брата» телеканал «ZIK » м.Львів (Україна)


01 вересня 2015 року
Експертний коментар стосовно появи нових освітніх законодавчих актів та перспектив їх імплементації для аналітичної програми «Особиста думка» телеканалу “NEWS ONE”, м.Київ (Україна)


29 серпня 2015
Інтерв’ю про підсумки реформування національної системи освіти за останні 25 років та стратегію її подальшого розвитку в програмі «Відверта політика» телеканал «ТОНІС» м.Київ (Україна)


26 серпня 2015 року
Експертний коментар стосовно проблем патріотичного виховання молоді в передачі «Эфир с Татьяной Гончаровой» (http://radio.vesti-ukr.com/broadcasts/suvorina-biletsky/18092.html) на радіо ВІСТІ м.Київ (Україна)


14 серпня 2015 року
Експертний коментар стосовно пропозицій МОН зі зміни системи фінансування вищої освіти та відмови від практики державного замовлення в передачі «Эфир с Татьяной Гончаровой» на радіо ВІСТІ м.Київ (Україна)


7 серпня 2015 року
"Радио Вести". "Свежий взгляд": Диссертации онлайн. Експертний коментар стосовно нового порядку оприлюднення дисертацій та посилення відповідальності ВНЗ та спеціалізованих Вчених рад за якість підготовлених дисертаційних досліджень.

Слухати запис »


5 серпня 2015 року
"Радио Вести". "Свежий взгляд": самые популярные специальности в вузах. Експертний коментар стосовно орієнтацій та уподобань абітурієнтів українських ВНЗ.

Слухати запис »


22 липня 2015 року
"Радио Вести"-"Герой дня": Тарас Фініков и Єгор Стадний про пред'явлені Лікарчуку звинувачення.







Переглянути відео »


Виступи в електронних та друкованих мас-медіа, на телебаченні та радіо

5 липня 2013 року- Коментар до статті О.Онищенко"Профілізація чи дебілізація?" у газеті "Дзеркало тижня".

19 травня 2014 року - експертний виступ на аналітичній програмі "Контрольна робота" на Першому Національному каналі Українського телебачення.

3 жовтня 2014 року - Участь та виступ на Круглому столі "Реформа освіти: Закон - в дію!" в Українському медіа-центрі реформ, м.Київ.


Большинство научных работ, которые защищаются у нас, являются вторичными

Інтерв'ю Тараса Володимировича Фіникова для журнала "Власть денег".
24 Червня 2013 р. ("Власть денег" 25-26 (390) 21.06.2013).  Автор: Юлия Абибок


Украинский акцент

Белорусские специалисты получили возможность познакомиться с анализом участия Украины в Болонском процессе в рамках экспертной встречи «Опыт Болонских трансформаций в постсоветских странах. Сценарии преобразования и «шаблоны успеха». Сейчас для белорусских специалистов настало время сбора информации, а точнее, опыта стран, не так давно внедрившей новую систему высшей школы. Очередная дискуссия, посвящённая особенностям Болонского процесса, прошла 12 февраля 2013 г. в Минске. В этот раз опытом вхождения в европейскую систему высшего образования делилась Украина. Доклад перед белорусскими коллегами представил Тарас Фиников, Президент Международного Фонда исследований образовательной политики и экс-заместитель Министра образования Украины.


Т.Фиников: Украина является одной из пяти стран в Европе с наибольшим количеством студентов

Эксклюзивное интервью президента Международного фонда исследований образовательной политики, профессора Тараса Финикова корреспонденту интернет-портала ru.DELFI.lt (Литва) Роману Яковлевскому, 17 апреля 2013 г.


Виступи в електронних та друкованих мас-медіа, на телебаченні та радіо

27 серпня 2012 р. Інтерв’ю Тараса Володимировича Фіникова з проблем реформування вищої освіти в Україні в прямому ефірі для радіостанції "ЕРА".

28 серпня 2012 року - Інтерв’ю з підведення підсумків вступної кампанії 2012 року в прямому ефірі для Київської державної телерадіокомпанії.

30 серпня 2012 року - Виступ як експерта в телевізійній аналітичній програмі на Першому каналі Національного телебачення, присвяченій стану вітчизняної освіти, за участі Голови Верховної Ради України - В.М.Литвина, Міністра освіти і науки, молоді та спорту України - Д.М.Табачника, Голови Комітету з науки та освіти Верховної Ради України - М.Г.Луцького.

1 листопада 2012 року - Аналітична стаття для газети "Урядовий кур'єр" "Українська вища школа та Європейський простір вищої освіти і наукового дослідження".

9 листопада 2012 року - Інтерв’ю радіостанції Школи журналістики Українського католицького університету.

14 листопада 2012 року - Інтерв’ю для Київської державної телерадіокомпанії з проблем протидії корупції в українській вищій школі.

21 листопада 2012 року - виступ на Київська державна ТРК радіо "Голос Києва" (Програма "Зустрічі на "Майдані").

21 листопада 2012 року - виступ на першій програмі Українського радіо (Програма "Промінь події").

28 листопада 2012 року - виступ на радіо "Голос Києва" (програма "Промінь події").

11 грудня 2012 року - Інтерв’ю газеті "Високий замок" (м.Львів)"Розвертаємо свою освіту на 10-20 градусів, а треба на всі 180...".

28 грудня 2012 року - Експертний виступ в газеті "Дзеркало тижня" в статті "Покращення закінчилось, так і не почавшись".
17 апреля 2013 року - Інтерв’ю: "Украина является одной из пяти стран в Европе с наибольшим количеством студентов"на порталі ru.DELFI.lt (Литва).


Чи потрібен нам Європейський освітній простір

ВІДВЕРТО: Законодавчі зусилля щодо імплементації рекомендацій Болонського процесу досі залишаються малоефективними.

Стаття Тараса Володимировича Фіникова у спеціальному випуску газети "Урядовий кур’єр" 1 листопада 2012 року.


Події

Шановні керівники закладів вищої освіти України!

Міжнародний благодійний Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та Спілка ректорів вищих навчальних закладів України запрошують представників академічних спільнот ваших ЗВО взяти участь у проекті «Інноваційний університет та лідерство. Фаза VI: Моделі академічної автономії та університет в системі освіти впродовж життя». Проект реалізується з 2014 року.

Проєкт проходить за підтримки: Міністерства освіти і науки Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.

Детальніше »



25 жовтня 2021 року
Виступ президента Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Тараса Володимировича Фінікова на міжнродній науково-практичній конференції "РОЗБУДОВА ВНУТРІШНІХ СИСТЕМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ У ЗВО УКРАЇНИ" що проходила у КНУ ім.Шевченка. тема доповіді - "Локальні системи управління якістю: поточна ситуація, перспективи розвитку, рекомендації".

Детальніше »



Завершилась чергова фаза міжнародного проекту "Інноваційний університет та лідерство. Фаза V: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету".
В період 7-9 липня 2020 р. була проведена підсумкова онлайн-конференція, на якій було представлено та захищено мікропроекти всіх учасників. В конференції взяли участь координатори проекту з польського боку - професор Р.Сухарський (Варшавський університет), професор Б.Шляхта (Ягеллонський університет), з українського боку - професор Т.Фініков (Міжнародний фонд досліджень освітньої політики). Учасників конференції привітав Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України О.Шаров. Для учасників всіх фаз проекту була забезпечена можливість участі у підсумковій конференції та обговоренні результатів реалізації мікропроектів. Щодня середня кількість учасників заходу складала біля 60 осіб.

Перелік учасників »



9-10 грудня 2016 року
Міжнародний фонд досліджень освітньої політики, факультет «Artes Liberales» Варшавського університету спільно з Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Полтавською міською радою на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 9-10 грудня 2016 року провели Міжнародний семінар «Інноваційний університет і лідерство: сучасні виклики, концепти, моделі», участь у якому взяло понад 50 представників провідних вищих навчальних закладів і наукових установ із 20 регіонів України та Польщі.

Відео »

Загалом в період з 1 вересня по 10 жовтня 2016 року Міжнародним благодійним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» спільно з представниками Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Американських Рад з міжнародної освіти в навчальних закладах міст Суми, Харків, Луцьк, Тернопіль, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв, Одеса, Вінниця за участі представників понад 50 університетів зазначених областей, а також керівників університетських бібліотек України була проведена серія презентацій та публічних обговорень книги «Академічна доброчесність як основа сталого розвитку університету».



15 вересня 2016 року
Сюжет у новинах канала телебачення ІНТБ про доброчесність у вищій школі. Тернопіль, Національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Детальніше »


26 – 29 липня 2016 року
відбулися стратегічні консультації учасників дослідницького проекту «Посилення реформ вищої освіти в країнах Східного партнерства» за участю дослідників трансформаційних процесів у вищих школах України, Республіки Білорусь та Республіки Вірменія. Наприкінці вересня має відбутися експертний семінар, на якому буде обговорено найбільш цікаві результати проекту та перспективи подальшого аналітичного дослідження існуючих національних практик. Підсумкова презентація здобутків проекту буде проведена в листопаді 2016 року на щорічній Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Детальніше »


Березнь 2016 року, м.Київ
Вища освіта Украхни, №1 за 2016 рік. Чергова рецензія на наш Аналітичний звіт 2014 року.

Ознайомитися »


14-15 березня 2016 року, м.Київ
Фонд взяв участь У семінарі з валідації оцінки доброчесності освітньої системи України, яке здійснюється Організацією Економічного Співробітництва та Розвитку за підтримки Інституту Відкритого Суспільства.

Оголошення »


3 березня 2016 року
У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника пргоходив дводенний науково-практичний семінар «Сучасний викладач у студентоцентричній моделі освітнього процесу університету», організований спільно з Міжнародним фондом досліджень освітньої політики в рамках Міжнародного проекту «Інноваційний університет та лідерство: модель діяльності вищих навчальних закладів із забезпечення якості надання освітніх послуг»









Про семінар »


25 лютого 2016 року
Студент – для університету чи університет – для студента? Чим відрізняється загальна картина української освіти від європейської? Ці питання обговорювалися на зустрічі зі студентами Острозької академії 25 лютого професор факультету Artes Liberales Варшавського університету, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд дослідження освітньої політики» Тарас Фініков.








Острозька Академія »


Аналітика

Моніторінгове дослідження. "Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження"

Читати звіт

Analytical Report