Хто ми є

Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» було засновано навесні 2001 року (свідоцтво про державну реєстрацію благодійної організації №0475 від 16 жовтня 2001 року).

Фундаторами Фонду є:

Поштовхом до інституційного оформлення співпраці стала участь експертів — професіоналів у галузі менеджменту освіти та технологій навчання у вищій школі у численних спільних міжнародних проектах.


Наша місія та ціності

Місія Фонду — сприяння створенню нової моделі організації вищої освіти, адекватної вимогам та викликам глобалізованого світу шляхом проведення аналітичних досліджень, експертиз, надання консультаційних послуг, розробки рекомендацій та прогнозів в сфері освітньої політики в регіоні Центральної та Східної Європи.

Наші цінності:

  • Повага до людської особистості, визнання її прав та відповідальності.
  • Визнання історичних, національних, ментальних особливостей розвитку соціально-політичних устроїв та систем освіти країн світу та регіону.
  • Ставлення до університету як до інтелектуального осердя суспільства, місця вільної дискусії, розвитку наукового дослідження, школи громадянського виховання.
  • Підтримка університетської автономії як запоруки сталого та динамічного розвитку вищої освіти.
  • Розуміння необхідності процесів постійного вдосконалення, сприяння освітнім інноваціям, усвідомлення невідворотності трансформацій освітньої сфери.

Наша мета - сприяти:

  • розвитку науки і освіти, децентралізації освітньої галузі та підтриманню стандартів академічної доброчесності;
  • реалізації науково-освітніх програм;
  • наданню допомоги, інформації та консультацій студентам, викладачам, науковцям, представникам неурядових організацій та іншим стейкхолдерам національної системи освіти.

Що ми робимо

Мета діяльності Фонду — сприяти розвитку науки і освіти, реалізації дослідницьких та видавничих програм та проектів, надавати управлінську та консультативну допомогу, інформацію менеджерам освіти, викладачам, дослідникам, студентам, учням, працівникам освітніх установ.

Фонд активно співпрацює з багатьма національними та міжнародними освітніми інституціями, розвиває спеціалізовану базу даних про розвиток національних систем вищої освіти в Україні та країнах Центральної та Східної Європи.

Представники Фонду беруть участь у наукових конференціях, семінарах, круглих столах та інших громадських та наукових заходах із проблем розробки та реалізації стратегії трансформації національних освітніх систем.


Як ми працюємо

Діяльність Фонду здійснюється за проектним принципом, що дозволяє забезпечити необхідну гнучкість, залучити кращих вітчизняних і зарубіжних фахівців та оптимізувати структуру витрат.

Основним джерелом фінансування діяльності Фонду є гранти міжнародних благодійних інституцій та спонсорські внески зацікавлених в його проектах вітчизняних організацій та фізичних осіб.


Наша команда

У реалізації програм Фонду беруть участь вітчизняні та іноземні фахівці, дослідники, викладачі та менеджери освіти, представники органів управління освітою, державних та недержавних вищих навчальних закладів, науково-дослідних інституцій, громадських організацій та професійних об’єднань.

Анонси

14 грудня 2024 року
відбудуться загальні збори ВГО «Інноваційний університет» у змішаному форматі. Очікуються усі члени ВГО ІУ! Місце проведення: Маріупольський державний університет. Реєстрація до 5 грудня

Детальніше »



Випускників проєкту «Інноваційний університет і лідерство» 2014-2024 рр. запрошуємо взяти участь у підсумковій VII фазі проекту “Моделі навчальних закладів і стратегії розвитку” у листопаді 2024 року

Детальніше »




Аналітика

Готується до видання збірник «ІННОВАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ І ЛІДЕРСТВО: проєкт і мікропроєкти – VI» за редакцією Тараса Фінікова та Роберта Сухарського























Презентуємо нову книгу Тараса Фінікова та Віталія Терещука: «Інституційна акредитація: аналітичний огляд та рекомендації»





















Електронна версія »



Інститут законодавчих ідей у партнерстві із Аналітичним центром «ОсвітАналітика» Університету Грінченка провели дослідження і підготували звіт за результатами аналізу практики акредитаціх освітніх програм «Ефективна та прозора процедура акредитації освітніх програм правників як необхідна умова якості юридичної освіти». Рецензування провели Олена Овчаренко і Тарас Фініков.





















Переглянути полісі-бріф »

Переглянути звіт »



Аналітичний звіт “Розвиток систем внутрішнього забезпечення якості в українських закладах вищої освіти” підготовлений Міжнародним фондом досліджень освітньої політики за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.











Звіт сформовано з результатів аналізу стану систем внутрішнього забезпечення якості українських закладів вищої освіти та сформульованих методичних рекомендацій для вдосконалення таких систем. В основу аналізу було покладено результати загальнонаціонального опитування закладів вищої освіти Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти у листопаді 2019 року, а також дослідження «Впровадження локальних систем управління якістю в українських університетах» 2017 року. За підсумками аналізу пропонуються рекомендації, адресовані ЗВО та Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти.

Переглянути звіт »