Видавничі проекти

М. Квієк, Т. Фініков. Польське законодавство про вищу освіту: досвід та уроки

Книга містить проект Закону Республіки Польща про вищі навчальні заклади та аналіз місії вищої освіти в сучасному світі, основних тенденцій її реформування, впливу на неї процесів глобалізації, особливостей законодавчого регулювання освітніх відносин в країнах перехідної економіки. Призначена для працівників органів управління вищими навчальними закладами, керівників та викладачів закладів освіти та всіх, хто цікавиться проблемами реформування системи вищої освіти.

Зміст видання

Марек Квієк
Десять років реформування вищої освіти в Польщі в глобальному та локальному контексті
Вступ
Глобальний контекст: держава в центрі уваги
Центральна та Східна Європа: вплив глобалізації?
Проект закону Польщі про вищу освіту
Подяка
Література

Тарас Фініків
Проблеми вищої освіти в Україні в дзеркалі світових тенденцій
Деякі попередні міркування
Вища освіта на тлі глобалізації
Законодавча регулювання освітніх відносин
Університети в Україні : тенденції, перспективи
Література

Проект Закону „Про вищі навчальні заклади”
Частина 1.
Система вищих навчальних закладів
Розділ 1. Загальні положення
Розділ 2. Створення і ліквідація вищого навчального закладу
Розділ 3. Нагляд за вищими навчальними закладами
Розділ 4. Головна акредитаційна рада
Розділ 5. Конференції ректорів вищих навчальних закладів
Частина 2.
Структура та організація вищих навчальних закладів
Розділ 1. Статут вищого навчального закладу
Розділ 2. Органи вищого навчального закладу
Розділ 3. Організація вищого навчального закладу
Розділ 4. Майно і фінанси вищих навчальних закладів
Частина 3.
Працівники вищої школи
Розділ 1. Викладачі
Розділ 2. Трудові відносини викладачів
Розділ 3. Дисциплінарна відповідальність викладачів
Розділ 4. Працівники, які не є викладачами
Розділ 5. Загальні правила для працівників вищої школи
Частина 4.
Навчання в навчальних закладах і студенти
Розділ 1. Організація навчання в навчальних закладах
Розділ 2. Права і обов’язки студентів
Розділ 3. Самоврядування та студентські організації
Розділ 4. Дисциплінарна відповідальність студентів
Розділ 5. Аспірантура
Частина 5.
Підтримання порядку і безпеки на території навчального закладу
Частина 6.
Зміни в діючих положеннях, перехідні і кінцеві положення

Події

Шановні керівники закладів вищої освіти України!

Міжнародний благодійний Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та Спілка ректорів вищих навчальних закладів України запрошують представників академічних спільнот ваших ЗВО взяти участь у проекті «Інноваційний університет та лідерство. Фаза VI: Моделі академічної автономії та університет в системі освіти впродовж життя». Проект реалізується з 2014 року.

Проєкт проходить за підтримки: Міністерства освіти і науки Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.

Детальніше »



25 жовтня 2021 року
Виступ президента Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Тараса Володимировича Фінікова на міжнродній науково-практичній конференції "РОЗБУДОВА ВНУТРІШНІХ СИСТЕМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ У ЗВО УКРАЇНИ" що проходила у КНУ ім.Шевченка. тема доповіді - "Локальні системи управління якістю: поточна ситуація, перспективи розвитку, рекомендації".

Детальніше »



Завершилась чергова фаза міжнародного проекту "Інноваційний університет та лідерство. Фаза V: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету".
В період 7-9 липня 2020 р. була проведена підсумкова онлайн-конференція, на якій було представлено та захищено мікропроекти всіх учасників. В конференції взяли участь координатори проекту з польського боку - професор Р.Сухарський (Варшавський університет), професор Б.Шляхта (Ягеллонський університет), з українського боку - професор Т.Фініков (Міжнародний фонд досліджень освітньої політики). Учасників конференції привітав Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України О.Шаров. Для учасників всіх фаз проекту була забезпечена можливість участі у підсумковій конференції та обговоренні результатів реалізації мікропроектів. Щодня середня кількість учасників заходу складала біля 60 осіб.

Перелік учасників »



9-10 грудня 2016 року
Міжнародний фонд досліджень освітньої політики, факультет «Artes Liberales» Варшавського університету спільно з Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Полтавською міською радою на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 9-10 грудня 2016 року провели Міжнародний семінар «Інноваційний університет і лідерство: сучасні виклики, концепти, моделі», участь у якому взяло понад 50 представників провідних вищих навчальних закладів і наукових установ із 20 регіонів України та Польщі.

Відео »

Загалом в період з 1 вересня по 10 жовтня 2016 року Міжнародним благодійним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» спільно з представниками Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Американських Рад з міжнародної освіти в навчальних закладах міст Суми, Харків, Луцьк, Тернопіль, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв, Одеса, Вінниця за участі представників понад 50 університетів зазначених областей, а також керівників університетських бібліотек України була проведена серія презентацій та публічних обговорень книги «Академічна доброчесність як основа сталого розвитку університету».



15 вересня 2016 року
Сюжет у новинах канала телебачення ІНТБ про доброчесність у вищій школі. Тернопіль, Національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Детальніше »


26 – 29 липня 2016 року
відбулися стратегічні консультації учасників дослідницького проекту «Посилення реформ вищої освіти в країнах Східного партнерства» за участю дослідників трансформаційних процесів у вищих школах України, Республіки Білорусь та Республіки Вірменія. Наприкінці вересня має відбутися експертний семінар, на якому буде обговорено найбільш цікаві результати проекту та перспективи подальшого аналітичного дослідження існуючих національних практик. Підсумкова презентація здобутків проекту буде проведена в листопаді 2016 року на щорічній Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Детальніше »


Березнь 2016 року, м.Київ
Вища освіта Украхни, №1 за 2016 рік. Чергова рецензія на наш Аналітичний звіт 2014 року.

Ознайомитися »


14-15 березня 2016 року, м.Київ
Фонд взяв участь У семінарі з валідації оцінки доброчесності освітньої системи України, яке здійснюється Організацією Економічного Співробітництва та Розвитку за підтримки Інституту Відкритого Суспільства.

Оголошення »


3 березня 2016 року
У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника пргоходив дводенний науково-практичний семінар «Сучасний викладач у студентоцентричній моделі освітнього процесу університету», організований спільно з Міжнародним фондом досліджень освітньої політики в рамках Міжнародного проекту «Інноваційний університет та лідерство: модель діяльності вищих навчальних закладів із забезпечення якості надання освітніх послуг»









Про семінар »


25 лютого 2016 року
Студент – для університету чи університет – для студента? Чим відрізняється загальна картина української освіти від європейської? Ці питання обговорювалися на зустрічі зі студентами Острозької академії 25 лютого професор факультету Artes Liberales Варшавського університету, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд дослідження освітньої політики» Тарас Фініков.








Острозька Академія »


Аналітика

Моніторінгове дослідження. "Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження"

Читати звіт

Analytical Report